Сигарети, контрабанда і акцизи: європейські практики гармонізації акцизних ставок

Звіт пропонує оптимальний графік адаптації акцизних ставок на сигарети в Україні до вимог Європейського Союзу. Його підготовлено в рамках діяльності Бізнес-ради «Ціни держави».

Читати далі

Фінансова одіссея Греції: спротив економії

Небажання проводити реформи дорого коштує. Пропонуємо Вашій увазі переклад огляду останніх подій у Греції, підготовлений «Bloomberg» 12 липня 2015 року. Автор: Maria Petrakis. Переклад: Інна Волинець, стажер «Ціни держави».

Читати далі

Ціна неробочих днів

Один неробочий день у середньому обходиться для британської економіки в 2,3 млрд фунтів стерлінгів. Чи справді потрібно так багато свят? Пропонуємо Вашій увазі переклад доповіді, підготовленої на цю тему «Центром економічних та бізнес досліджень» (Лондон, Великобританія) («Centre for Economics and Business Research») у 2012 році. Автори: Daniel Solomon та Douglas McWilliams. Переклад: Інна Волинець, стажер «Ціни держави».

Читати далі

Державний борг: Коли варто хвилюватися?

Великий державний борг – не привід для паніки, але це стосується тільки тих країн, які мають «фіскальний простір». Пропонуємо Вашій увазі переклад статті про цей показник. Англомовний оригінал був опублікований «The Economist» під назвою «Public debt: How much is too much?» 3 червня 2015 року. Автор: S.K. Переклад: Інна Волинець, стажер «Ціни держави».

Читати далі

Програма для молодих професіоналів

Ми раді повідомити, що Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна був обраний потенційною приймаючою організацією в рамках Програми для молодих професіоналів. Ця престижна програма фінансується Фондом розвитку аналітичних центрів Інституту відкритого суспільства. Це надзвичайна можливість для молоді почати успішну кар’єру в сфері досліджень, аналітики та адвокації.

Читати далі

«Ціна держави» шукає фіскального аналітика

Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна шукає фіскального аналітика, який долучиться до проекту «Ціна держави».

Читати далі

Бюджетний літопис: 1 квартал 2015 року

І квартал 2015 року відзначився несподіваним покращенням ситуації у фіскальній сфері. Доходи збільшилися на 25,0%, а профіцит сягнув 3,9% ВВП.

Читати далі

Чому паливні субсидії погані для всіх?

Паливні субсидії шкодять і бідним, і багатим. Пропонуємо Вашій увазі переклад статті про те, як саме це відбувається. Англомовний оригінал був опублікований на сайті «OILPRICE.COM» під назвою «Why Fuel Subsidies are Bad for Everyone» 13 cерпня 2013 року. Автор: Ed Dolan. Переклад: Інна Волинець, стажер «Ціни держави».

Читати далі

Економісти із західних університетів проведуть лекції у Києві

Професори економіки Гавайського, Пітсбургського, Шефілдського (Великобританія) університетів, провідні економісти Федеральної резервної системи США, управляючий Rothschild Bank у Східній Європі, грузинські реформатори та кращі українські економісти і фінансисти проведуть лекції у Києві з 16 по 19 липня 2015 року.

Читати далі

Ваш «рахунок від держави» за 2014 рік

Минулого року Україна зіткнулася зі значними труднощами в сфері бюджету. Революція, а потім окупація частини території спровокували, з одного боку, зростання видатків через девальвацію та військові витрати, а з іншого – стагнацію бюджетних доходів через економічну кризу. В результаті, державний борг сягнув критичного рівня. Що означає все це для звичайного громадянина? Саме цьому питанню і присвячений даний звіт.

Читати далі

  •  


Розсилка: