За 9 міс. IT-шники та заробітчани забезпечили надходження до України понад $15 млрд

Перекази заробітчан та експорт IT-послуг поки залишаються одним з ключових джерел надходжень валюти в Україну.

Однак у річному вимірі заробітчани скоріш за все не досягнуть рівня минулого року.

Заробітчани надіслали до України майже у 2 рази більше валюти, ніж експортували своїх послуг айтішники. З січня по вересень 2022 року заробітчани перевели в Україну $9.9 млрд. Це на $405 млн (або на 4%), менше ніж за аналогічний період минулого року.

Якщо говорити саме про вересень, то обсяги приватних грошових переказів збільшилися на 0.7% та становили $1.1 млрд. При цьому спостерігається тенденція по зміні каналів, через які ці кошти потрапляють до України. Загалом офіційними каналами надіслано на 18.9% переказів менше, ніж у вересні минулого року, тоді як потік через неформальні канали збільшився на 31.7% порівняно з вереснем минулого року.

Щодо експорту комп’ютерних послуг, то за результатами 9 місяців він приніс майже $5.5 млрд, перевищивши показник аналогічно року на $645 млн або на 13%. Втім, у вересні експорт комп’ютерних послуг скоротився на 6.9% і склав $578 млн (у серпні зріс на 4.5%).

До кінця року можемо спостерігати просідання експорту комп’ютерних послуг – можуть датись взнаки проблеми з енергопостачанням через постійні атаки росії на енергетичну інфраструктуру. В результаті айтішникам в Україні стало важче працювати і вчасно закривати контракти. Відтак іноземні замовники, які аутсорсять українських айтішників, можуть скоротити обсяги замовлень та замовляти послуги в інших країнах.

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційне становище Фонду міжнародної солідарності чи Міністерства закордонних справ Республіки Польща.