Як відбудовувати міста після війни?

Ключові висновки експертної дискусії про перспективи відбудови пошкодженої та зруйнованої інфраструктури українських міст.

18 травня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Як відбудовувати міста після війни?».

У ній взяли участь співзасновниця Урбан-500 у Києві, член Наглядової ради Асоціації регіональних досліджень Ольга Мрінська, PhD, Університет Кентукі, доцент Київської школи економіки (КШЕ) Володимир Вахітов, модерував захід виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Публікуємо ключові тези дискусії, а також стислий переказ доповідей спікерів.

Основні тези

  • Відбудова українських міст повинна базуватися на принципах центричності, стійкості і життєздатності та циркулярної економічної енергонезалежності.
  • В Україні невеличка кількість продуктів переробки: загальний виробничий обсяг продукції в Україні (сталь, зерно, руди, олії, переробка) становить близько $40 млрд торік, одна тайванська компанія тоді ж випустила продукції на $57 млрд.
  • Україна має виробляти те, що потрібно всьому світу, те, без чого світ не може існувати, тоді буде економічний інтерес в обороні та захисті нашої держави.
  • Держава повинна ухвалювати рамкові закони, але менше регулювати бізнес.
  • Держава – це комбінація органів влади різних рівнів і координація приватного сектору. Рішення потрібно приймати в інтересах громадськості, яка повинна інтегрувати ідеї та виявляти ініціативи.
  • Процес відновлення передбачає довгострокову перспективу із залученням якомога більше ресурсів, зокрема територіальних громад. Потрібні різноманітність і різні ступені державного стимулювання.

Повний текст за посиланням.

Відео дискусії: