Український експорт продовжує падати – «мінус» 39% у жовтні

У жовтні 2022 року Україна експортувала товарів на $3.8 млрд – це майже 2.5 млрд менше ніж жовтні минулого року.

🌾 Серед товарів, які експортує Україна, продовжує лідирувати аграрна продукція. На першому місці – зернові культури ($943 млн), далі йдуть жири та олія ($562 млн), насіння і плоди олійних культур ($534 млн), чорні метали ($190 млн). Цікаво, що Україна суттєво наростила експорт мінеральних палив, нафти та продуктів її перегонки – на 92% (до $128 млн).

⛓ Експорт продукції ГМК сильно просів – так, експорт чорних металів впав на 84% у порівнянні з жовтнем минулого року. Металургія сильно постраждала від війни, тому дана тенденція продовжиться до кінця року і, очевидно, триватиме і в наступному.

🇪🇺 В географічному розрізі головним торговим партнером України залишаються країни ЄС – майже 66% українського експорту спрямовуються до них.
На Азію припадає 21% експорту. Серед країн незмінним лідером залишається Польща – її частка в загальному експорті становить майже 15%. Далі слідують Румунія (11%), Туреччина(6%), Німеччина (6%) та Угорщина (5%).

🇨🇳 Китай тільки на 7 місці з часткою в 4%, втім, якщо подивитись дані за 10 місяців цього року, то Китай знаходиться на 4 місці й очевидно за результатами року колишній лідер залишиться в топ-5 країн, до яких експортує Україна. Після повної заборони експорту до росії, в жовтні Україна взагалі не експортувала продукцію до країни-агресора.

За 10 місяців цього року експорт впав на третину (-32,4%) і його загальний обсяг складає $36.9 млрд. За результатами року очікуємо, що падіння експорту становитиме приблизно 30-33%, а ключовою продукцією, яку експортує Україна буде аграрна продукція. При чому по окремих позиціях готових харчових продуктів очікується зростання експорту, навіть не зважаючи на війну.

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційне становище Фонду міжнародної солідарності чи Міністерства закордонних справ Республіки Польща.