Чи готова Україна до відбудови та економічного відновлення? Висновки

Потрібно залучати інвесторів і давати їм більшу норму прибутку, аніж вони мають у країні, де немає ризиків і вже побудовано інфраструктуру.

28 квітня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему “Чи готова Україна до відбудови та економічного відновлення?”. У ній взяли участь директор аналітичного відділу компанії «Concorde Capital» Олексій Паращій та експерт з електроенергетики та будівництва Олег Палайда, модерував захід директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Основні тези з дискусії:

  • Потрібна нова продумана схема організації та побудови міст, яка втримуватиме оборону територій.
  • Законодавчі зміни приймають довго і зміну будівельних норм потрібно починати вже сьогодні. Одразу після завершення війни треба приступати до відновлення всієї інфраструктури.
  • Оплачувати відновлення повинна країна-агресор, яка завдала шкоди.
  • За організацію і створення фонду компенсації та відшкодування збитків повинен відповідати великий респектабельний міжнародний гравець, щоб вже зараз надавати Україні гроші для відбудови всіх зруйнованих активів.
  • Важливим є відновлення житла, інфраструктури та бізнесу. Треба також розробити механізми компенсації та фінансування втрат опосередкованої дії для бізнесу, що постраждав частково і не повністю знищений.
  • Потрібно залучати інвесторів і давати їм більшу норму прибутку, аніж вони мають у країні, де немає ризиків і вже побудовано інфраструктуру.
  • Відновлення бізнесу можливе за допомогою фінансування держави. Пільгове кредитування буде покриватися за рахунок державних банків з гарантією погашення після отримання компенсації втрачених активів.

Повний текст за посиланням.

Відео дискусії:

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. За підтримки та інформаційного партнерства з провідним діловим онлайн-виданням Економічна правда та просвітницькою ініціативою Останній Капіталіст.

Ця публікація стала можливою завдяки польському фонду з міжнародної солідарності “Fundacja Solidarności Międzynarodowej” (FSM) та програмі Міністерство зовнішніх справ Польщі “Polska pomoc”. The publication is funded by Solidarity Fund PL.