Федерація роботодавців нафтогазової галузі та CASE Україна запустили спільний проект

Федерація роботодавців нафтогазової галузі та Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна розпочинають співпрацю в рамках проекту “Ціна держави”. Мета партнерства – роз’яснення громадянам впливу енергетики на розвиток економіки та вартості кожному платнику податків рішень, що приймаються у цій сфері.

Першим реалізованим продуктом співпраці стало створення онлайн-калькулятора “Що дає Україні перемога у Стокгольмі?” Інструмент інформує про розмір боргу російського «Газпрому» українському «Нафтогазу» після перемоги у Стокгольмі, скільки вже Україна забрала грошей у “Газпрому” та розмір внеску НАК “Нафтогаз України” до державного бюджету. Калькулятор також демонструє, які державні послуги можуть отримати українці у разі стягнення з російської компанії повної суми боргу.

«Перемога «Нафтогазу» у Стокгольмі означає, в першу чергу, що державний бюджет країни отримує доходи, які можна вкладати в армію, медицину, освіту, в добробут кожного українця», – нагадує голова Всеукраїнського галузевого об’єднання «Федерація роботодавців нафтогазової галузі» Віталій Щербенко. – Зараз боротьба «Нафтогазу» з російським «Газпромом» триває. І з кожною перемогою української компанії надходження до бюджету зростають».

«Мало хто здогадується, що вартість валюти, а тому і рівень доходів, тісно пов’язаний з якістю рішень в енергетичній політиці” – пояснює актуальність співпраці виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук. – Основа загроза добробуту українців – можливе знецінення валюти, до якого може призвести енергетичний популізм. Для інформування громадян про причини та наслідки популізму ми започаткували спільний проект з ФРНГ».

Довідка:

Всеукраїнське галузеве об’єднання “Федерація роботодавців нафтогазової галузі” є рупором реформ галузі, захисту стратегічних інтересів та енергетичної незалежності України, активним учасником соціального діалогу, сприяє розвитку міжнародних відносин і галузевого партнерства, залучає та акумулює якісну економічну, галузеву експертизу, сприяє розвитку та впровадженню освітніх програм для підготовки фахівців нафтогазової галузі.

CASE Україна – незалежна неприбуткова громадська організація, яка проводить економічні дослідження, аналіз та прогнозування макроекономічної політики. Експерти CASE Україна беруть участь у розробці економічних реформ у сфері фіскальної та монетарної політики, міжнародної торгівлі та європейської інтеграції. “Ціна держави” – проект CASE Україна з підвищення фінансової грамотності в Україні та обізнаності людей у питаннях публічних фінансів.