Заблокована торгівля: чи може Україна збільшити експортні потужності

Показники експорту України впали у чотири рази, війна є основним чинником, що впливає на можливість експортування. Торгівля морським транспортом небезпечна, експорт продукції зараз здійснюють залізницею та автотранспортом на західних кордонах.

13 травня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Заблокована торгівля: чи може Україна збільшити експортні потужності». У ній взяли участь заступник міністра економіки України Тарас Качка, заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький, операційний директор АТ «Укрзалізниця» В’ячеслав Єрьомін, заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм, модерував захід головний редактор «Економічної правди» Дмитро Дєнков.

Основні тези

  • Показники експорту України впали у чотири рази, війна є основним чинником, що впливає на можливість експортування.
  • Торгівля морським транспортом небезпечна, експорт продукції зараз здійснюють залізницею та автотранспортом на західних кордонах. Більшу частину вантажів перевозять автомобілями, а кількість перевізників, які отримують автоліцензії, за останній місяць зросла на 30%.
  • Пункти пропуску не облаштовано належною пропускною здатністю для багатьох транспортних засобів.
  • Потрібно відкрити нові пункти пропуску, це залежить від інфраструктури, а саме облаштування доріг і можливості інвестувати і з українського боку, і з іншого боку кордону.
  • Укрзалізниця відіграє роль провідника, орієнтує перевізників, власників проїзних шляхів, показує можливості. В Європі діє принцип відкритого бізнесу, що залежить від зв’язків і домовленостей з партнерами.
  • Перехід на європейські стандарти залізничної інфраструктури залежить від інвестицій українського приватного бізнесу.
  • Потрібно диверсифікувати порти і розробляти нову бізнес-стратегію на довгострокову перспективу.

Повний текст за посиланням.

Відео дискусії:

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна та Економічна правда за підтримки та інформаційного партнерства з просвітницькою ініціативою Останній Капіталіст.