Яким повинен бути Фонд відновлення України?
6 жовтня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Яким повинен бути Фонд відновлення України?».
У ній взяли участь партнер – засновник компанії FinPoint Сергій Будкін; економіст і професор Quantedge у Каліфорнійському університеті Берклі Юрій Городніченко; модерував захід виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.
Основні тези
- Відновлення економіки повинно бути агресивним і враховувати попередній світовий досвід.
- Для Фонду відновлення України має бути сформовано єдину інституцію, яка функціонуватиме під час війни та матиме фінансування до її завершення.
- Два важливі аспекти: перше – Європейський Союз повинен відігравати важливу роль у відбудові, друге – глибока модернізація України передбачає не лише відновлення інфраструктури, а й боротьбу з корупцією, кращі інститути та механізми прийняття рішень.
- Фонд відновлення має бути централізованою та скоординованою напівавтономною структурою. Українська ж сторона повинна бути активно залучена у керівництво процесу.
- Нам потрібна нова окрема структура, яка буде гнучкою, політично незаангажованою, легко та швидко прийматиме рішення, з виділеним бюджетом, рушійною силою та основним ресурсом в якій має стати Європейський Союз або США.
- Перший крок – одна особа, яка відповідатиме за відбудову, той, хто реально впливатиме на прийняття рішень і від імені держави спілкуватиметься з партнерами.
- У відновленні України має бути вертикальна організація, лідерство та особа, яка не має прямого відношення до влади.
- Фонд відновлення повинен бути інституцією, що братиме зобов’язання, бути кредитоспроможною і уособленою.
Повний текст за посиланням.
Відео дискусії: