Як підвищити ефективність державних видатків: роль Рахункової палати

Посилення інституційної незалежності Рахункової палати – один з пріоритетних законодавчих змін. Сильний незалежний аудиторський орган – це сильна Україна, довіра до держави в усьому світі

30 червня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Як підвищити ефективність державних видатків: роль Рахункової палати». У ній взяв участь голова Рахункової палати Валерій Пацкан, модерував захід виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Основні тези

  • Сьогодні більшу частину державного бюджету спрямовано на соціальні видатки та оборонну сферу. Уряд ухвалив рішення щодо скорочення видатків на 2022 рік на суму 165 млрд грн.
  • Три способи переформатування бюджетних коштів: 1) зіставити планові і фактичні видатки – все, що не використано, перенаправити на найбільш затребувані сфери; 2) перегляд усіх бюджетних програм – перенаправити кошти на закупівлю товарів і послуг нагальної необхідності; 3) проаналізувати структуру видатків кожної бюджетної цілі – оцінити можливі ризики та проаналізувати використання видатків.
  • Потрібна доцільність використання бюджетних коштів. Кожне міністерство, відомство має подати свої пропозиції щодо використання статей видатків.
  • Рахункова палата дотримується стандартів міжнародних партнерів і визначила курс роботи в напрямах: судових аспектів, визначення розмірів репарацій; реалізації міжнародних проєктів; прозоре використання коштів державного бюджету для відбудови і відновлення України.
  • Розпочато проведення секторальних аналізів щодо акцизу, податків, аграрного сектору, прямих збитків від війни.
  • Рахункова палата є партнером державних органів, яка провадить рекомендаційну роботу ефективності використання державних видатків для прийняття управлінських рішень.
  • Посилення інституційної незалежності Рахункової палати – один з пріоритетних законодавчих змін. Сильний незалежний аудиторський орган – це сильна Україна, довіра до держави в усьому світі.

Повний текст за посиланням.

Відео дискусії:

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. За підтримки та інформаційного партнерства з провідним діловим онлайн-виданням Економічна правда та просвітницькою ініціативою Останній Капіталіст.