УРБ та “Ціна держави” підписали спільний меморандум

Меморандум про співпрацю для сприяння відновленню та розвитку України підписали Українська Рада Бізнесу та Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна, який реалізує просвітницький проєкт “Ціна Держави”.

Обидві організації вирішили об’єднати зусилля для забезпечення сталого економічного розвитку країни, побудови суспільства «з відкритим доступом» та роботи над завданнями, які призведуть до створення інклюзивних економічних інституцій. 

Підписання документу відбулося у четвер, 21 вересня, за участі членів Української Ради Бізнесу: Михайла Непрана, Грігола Катамадзе, Анатолія Долинного, Бориса Емельдеша, Юрія Пероганича та інших членів УРБ. Від імені CASE Україна меморандум підписав Дмитро Боярчук, виконавчий директор Центру  соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Українська Рада Бізнесу та проєкт “Ціна держави” демонструють спільне бачення необхідності модернізувати всі сфери суспільного життя. Ключовими принципами такої модернізації мають стати демонополізація економіки, децентралізація владних повноважень, дерегуляція, деолігархізація економіки, податкова лібералізація, деофшоризація й детінізація економіки, демократія участі та е-урядування, захист економічних прав і свобод бізнесу та кожного громадянина.

Пріоритетними завданнями для реформування країни сторони називають інституційну реформу перевіряючих, контролюючих та правоохоронних органів; ліберальну реформу податкової системи, забезпечення презумпції невинуватості платників податків та осучаснення митного законодавства; спрощення адміністрування, зменшення дискреції та мінімізація корупційних можливостей; збереження спрощеної системи оподаткування, сприяння легальному мікро- і малому підприємництву; дебюрократизацію, мінімізацію втручання держави у економіку, сприяння внутрішній та зовнішній чесній конкуренції.

“Розуміючи невідкладність та терміновість впровадження зазначених у Меморандумі завдань, підписанти домовились про спільну всебічну підтримку та сприяння їх реалізації. Пріоритетним напрямом співпраці є просвіта, розвиток підприємництва, економічна освіта громадян та втілення зазначених у Меморандумі задач у законодавство України”, – йдеться в документі.