У жовтні продаватимуть 6 спиртзаводів
Виручка може сягнути 380 млн грн.
ФДМУ оголосив проведення онлайн аукціонів з приватизації шести державних виробників спирту у Вінницькій та Тернопільських областях. Торги відбуватимуться на платформі. Prozorro.Продажі відбудуться у жовтні.
Ми проранжували об’єкти по стартовій ціні:
1⃣ Найдорожчий серед претендентів, що мають бути приватизованим, – єдиний майновий комплекс ДП «Тростянецький спиртовий завод» у Вінницькій області. Його стартова ціна 44,1 млн грн.
2⃣ Далі слідує Залозецьке місце провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» у Тернопільській області зі стартовою ціною 30,8 млн грн. Торги відбудуться 21 жовтня.
3⃣ 18 жовтня планується виставити на продаж єдиний майновий комплекс ДП «Гайсинський спиртовий завод» у Вінницькій області за 18,5 млн грн.
4⃣ 19 жовтня покупцям запропонують за 15,3 млн грн єдиний майновий комплекс ДП «Юрковецький спиртовий завод» у Вінницькій області.
5⃣ За 13,8 млн грн 10 жовтня очікується продаж окремого майна Борщівського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» у Тернопільській області.
6⃣ Найдешевший серед претендентів – єдиний майновий комплекс ДП «Барський спиртовий комбінат» у Вінницькій обл. – планують продати 17 жовтня за 4,6 млн грн.
? Сумарна стартова ціна шести спиртозаводів – 127,1 млн грн.
Якщо врахувати попередню практику продажу спиртозаводів (писали тут: https://bit.ly/3SSQQ7x), можемо очікувати, що в процесі торгів ціна може зрости приблизно в три рази. Відтак фінальна ціна продажу може сягнути 380 млн грн.
❗На підприємствах ДП «Укрспирт» підприємстві можна виробляти не тільки різні види спиртів, але й супутні товари: лікеро-горілчані та парфумерно-косметичні вироби, антисептики, біоетанол, оцет, корми, вуглекислоту.
Цілком ймовірно, що потенційними покупцями спиртозаводів стануть інвестори, які зацікавлені у розвитку виробництва біопалива (як це сталось з першими приватизованими спиртозаводами).
Держава очікує, що приватизація спиртової галузі, яка розпочалась ще влітку 2020 року, окрім пожвавлення економіки, залучення інвестицій та створення нових робочих місць призведе до зниження тіньового сектору в галузі.
? В результаті існування державної монополії та існуванню корупційних схем частка тіньового обігу в спиртовій галузі зросла з 10% у 2007 році до 55% у 2019-му. За оцінкою народної депутатки Рокслоляни Підлясої бюджети різних рівнів недоотримували через це 8 млрд грн на рік.
Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційне становище Фонду міжнародної солідарності чи Міністерства закордонних справ Республіки Польща.