Попри війну пенсіонери залишаються найбільшою статтею витрат для платників податків

21 вересня у Верховній Раді був представлений проєкт Державного бюджету на 2023 рік.

Якщо бюджет буде прийнятий у запропонованому урядом варіанті, то середньостатистичний працівник отримає на руки у 2023 році (після сплати всіх податків) 142,6 тис. грн. Водночас 128,4 тис. грн він сплатить у казну у вигляді ПДФО та військового збору, ЄСВ, ПДВ, акцизів та ввізного мита.

?Найбільша частина сплачених працівником податків навіть під час війни (!) буде спрямована на утримання армії [барабанний дріб] пенсіонерів – 54,4 тис. грн на рік.

?‍♀ На фінансування збройних сил, Нацгвардії, поліції, охорону кордону, пожежників у 2023 році платник податків сплатить 29,4 тис. грн.

?‍? Освіта та обслуговування боргу отримають в середньому 9,5 тис. грн та 8,9 тис. грн відповідно.

?‍? Вартість соціального захисту та господарської діяльності уряду (це дороги, підтримка галузей, розробки) становитиме по 6,4 тис. грн.

?‍⚕Послуги державної медицини обійдуться в 5,6 тис грн на рік.

?‍⚖Утримання державного апарату обійдеться в 2,6 тис грн.

♻Найменше платник податків сплатить на «Охорону довкілля» – всього 199 грн на рік.

Скоро ми підготуємо повний аналіз та візуалізацію у розрахунку на середньостатистичного платника податків.

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційне становище Фонду міжнародної солідарності чи Міністерства закордонних справ Республіки Польща.