Мала приватизація почалась зі спиртзаводів

За два дні продали на 220 млн грн.

19 і 20 вересня відбулись перші аукціони по продажу державного майна в рамках малої приватизації. Почали зі спиртової галузі. Перший аукціон був вдалим – лот був проданий втричі дорожче і приніс 70.2 млн грн. Ним виявилось окреме майно Кобиловолоцького місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт” (Тернопільська обл.).

На другому аукціоні, який відбувся 20 вересня, виторг був вдвічі більшим – 150 млн. В ході торгів ціна виросла також майже втричі. Продали окреме майно Марилівського місця зберігання спирту ДП “Укрспирт”, що також на Тернопільщині.

Фонд держмайна дещо оновив правила. Зокрема, за новими правилами договір купівлі-продажу буде укладений з переможцем тільки після того, як він сплатить ціну об’єкта, визначену за підсумками аукціону. На сплату переможець має 20 днів. Якщо ж переможець не сплатить повну суму у визначений термін, право купівлі лота переходить до другого учасника.

Всього ФДМ планує продати до кінця року в рамках малої приватизації 150 об’єктів. Саме спиртова галузь розпродаватиметься найпершою. Уряд розраховує на інтерес з боку підприємців, оскільки багато інвесторів зацікавлені в розвитку виробництва біоетанолу. Всього ж до кінця року очікується, що приватизація принесе 600 млн грн. Втім, ще жодного разу плани з приватизації не були виконані.

Той факт, що в умовах війни бізнес готовий вкладатись в об’єкти приватизації, не може не радувати. Як і той факт, що розмір частки держави в економіці буде скорочуватись. Дочекаємось результатів наступних аукціонів.

❗️ Проект фінансується Solidarity Fund PL in Ukraine в рамках польської співпраці з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Публікація виражає виключно погляди автора і не може бути ототожнена з офіційною позицією Міністерства закордонних справ Республіки Польща.