Експорт IT послуг за 8 міс виріс на 23%

Проте він не врятував загальний обсяг експорту послуг від падіння.

За даними НБУ за 8 місяців цього року експорт послуг скоротився на 6% або $697 млн і склав $10.7 млрд. В минулому році за цей же період він склав $11.4 млрд. Як бачимо, поки що експорт послуг просів значно менше ніж експорт товарів (більш ніж 30% падіння). Проте в серпні падіння експорту послуг склало 22.6%, відтак, якщо дана тенденція продовжиться, в річному вимірі розмір падіння збільшиться.

Водночас імпорт послуг за 8 міс 2022 року виріс на 72% або $6.7 млрд. Це сталось за рахунок рахунок витрат осіб, які виїхали за кордон через війну і короткострокових мігрантів.

В структурі експорту послуг найбільшу частку займають IT послуги – 43% і у вартісному вигляді сягають $4.6 млрд. Саме вони не дали суттєво просісти загальному показнику, адже за 8 місяців цього року їх експорт виріс на $873 млн або 23%.

Скорочення експорту транспортних послуг склало 32% – саме ця позиція значно тягнула донизу загальний показник. При цьому левова частка експорту припадає на трубопровідний транспорт (скорочення склало 13% або $149 млн).

Також за вказаний період суттєво зріс експорт інших ділових послуг (сюди включаються науково-дослідні, торгівельні, технічні послуги та консультаційні послуги з управління) – плюс 30% або $287 млн. В цілому інших ділових послуг було експортовано на $1.2 млрд.

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися, як офіційне становище Фонду міжнародної солідарності чи Міністерства закордонних справ Республіки Польща.