Державний та гарантований борг в 2023 році перевищить ВВП

Згідно з попередньою інформацією у 2023 році доходи державного бюджету зрівняються з обсягом дефіциту.

Таким чином половина видатків центрального уряду на звичайні урядові завдання та боротьбу з агресором буде фінансуватися шляхом зовнішніх запозичень. Плановий дефіцит бюджету 2023 року має становити приголомшливі 20% (очікуваного !) ВВП. В результаті номінальний обсяг боргу в 2023 році зросте в 1,5 раза, а в порівнянні із кінцем лютого 2022 року – в 2,5 раза.

Згідно з попередньою інформацією наприкінці 2023 року обсяг тільки державного боргу становитиме 6 406 млрд грн. Стосовно ВВП обсяг державного та гарантованого боргу перевищить 106% прогнозованого ВВП.

І це консервативні розрахунки здійснені на припущеннях позитивного реального росту економіки в 4,6% та офіційного курсу обміну валют. І хоча поки що Україні ідуть на поступки та дозволяють перенести у часі тягар з обслуговування зростаючих зобов’язань, вочевидь вже «вчора» потрібно починати думати як зменшити державні потреби та збільшити потужність економіки.

❗️ Проект фінансується Solidarity Fund PL in Ukraine в рамках польської співпраці з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Публікація виражає виключно погляди автора і не може бути ототожнена з офіційною позицією Міністерства закордонних справ Республіки Польща.