Дефіцит бюджету у 2023-му році скорочується

Багато звучить, що дефіцит державного бюджету на 2023-й рік заплановано на рівні захмарних 20.6% ВВП.

Дійсно, цифра що вражає після запеклих баталій у мирні роки навколо показника 3% ВВП дефіциту. Але ще більш цікаво, що дефіцит бюджету у наступному 2023-му році насправді скорочується. Принаймні так заплановано в ухваленому нещодавно законі про бюджет на 2023-й рік.

Плановий дефіцит бюджету на 2022-й рік (станом на сьогодні) 1.5 трлн грн ($46.3 млрд), або 37.1% ВВП. Не відомо, яким він буде фактично за результатами року, але план ось такий.

Натомість в ухваленому нещодавно бюджеті на 2023-й рік плановий дефіцит державного бюджету 1.3 трлн грн ($30.7 млрд) або 20.6% ВВП. Сума досі шалена як для країни з ВВП $148.8 млрд (такий офіційний прогноз), але добра новина в тому, що дефіцит таки зменшується (тобто план дефіциту). А ще гарна новина, що покриття цього дефіциту вже «законтрактовано» США та ЕС пообіцяли по $1.5 млрд та €1.5 млрд щомісячно наступного року.

✍️Проект фінансується Solidarity Fund PL in Ukraine в рамках польської співпраці з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Публікація виражає виключно погляди автора і не може бути ототожнена з офіційною позицією Міністерства закордонних справ Республіки Польща.