Чи справді українська медицина краща, аніж в ЄС?

27 жовтня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Чи справді українська медицина краща, аніж в ЄС?».

У ній взяли участь: співзасновник Українського центру охорони здоров’я Павло Ковтонюк; співзасновник і CEO Audubon Bioscience (США) Ростислав Семіков; експерт з питань охорони здоров’я Тамара Підвисоцька; Ph.D університет штату Кентуккі, професор Київської школи економіки Ганна Вахітова; модерував захід виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Основні тези

  • Українські переселенці зараз переживають явище культурного шоку через невідповідність своїх уявлень про західну медицину з реальною дійсністю.
  • Медицина в Сполучених Штатах дуже дорога, а страховки (для тих, хто може їх собі дозволити) не повністю покривають витрати.
  • Будь-яка система охорони здоров’я – це баланс між трьома великими стовпами: якість, фізична доступність, фінансова доступність.
  • Система Західної Європи жертвує доступністю фізичною на користь якості та фінансової доступності. В Україні ж завжди жертвували якістю і фінансовою доступністю на користь доступності фізичної.
  • В Україні розвинена медицина приватна, яка не належить до публічної державної системи. Українцям властива недовіра, через що вони звикли обходити систему за рахунок грошей.
  • У західній медицині висока якість медичних послуг, гарна інфраструктура закладів, відповідальність і кваліфікованість фахівців, але наявна часова обмеженість.
  • У Європі система працює організовано, приватна ж медицина доволі слабко розвинена і мало відрізняється від державної.
  • За індикаторами якості медичної допомоги Україна суттєво відстає від розвинених країн. Аналогічно показники фінансового захисту (наскільки людина може безпечно почуватися фінансово, коли стикається з медициною) в Україні дуже низькі.
  • Система охорони здоров’я в Європі характеризується універсальністю, коли є одна або кілька централізованих державних закупівель послуг, завдяки чому ціни знижуються. Ефективність такої системи дуже висока.

Повний текст за посиланням.

Відео дискусії:

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. За підтримки та інформаційного партнерства з провідним діловим онлайн-виданням Економічна правда.