Чи потрібне Міністерство у справах громадських організацій?

8 вересня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Чи потрібне Міністерство у справах громадських організацій?».

У ній взяли участь керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба; керівник програми практичної політики, експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай; модерував захід виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Основні тези

  • Громадськість стала одним із чинників обороноздатності, посилення і стійкості України. Громадсько активні люди хочуть незалежно від органів влади брати участь у процесах життєдіяльності, зокрема у відновленні держави.
  • Дві важливі речі у процесі відбудови  воювати і будувати одночасно та об’єднати зусилля влади, громадянського суспільства, місцевого самоврядування, бізнесу і міжнародних партнерів.
  • Організації громадянського суспільства вміють продукувати нові проривні ідеї, будувати коаліції різних гравців для досягнення спільного результату, мотивувати і переконувати у важливості, контролювати чесність реалізації політики, пояснювати рішення та реформи.
  • Три вектори, що закладають основу успіху громадянського суспільства: підтримка міжнародних донорів, довіра українського народу, євроінтеграція.
  • Міністерство у справах громадських організацій не потрібне, воно тільки ускладнить роботу і зашкодить, у такому разі громадянське суспільство спрямовуватимуть у політичних інтересах.
  • Потрібне створення робочого майданчика для представлення ідей і пропозицій громадських організацій. Ним може стати нова платформа за реформи і відновлення для комунікації аналітичних центрів, експертів, чинного уряду та парламенту, міжнародних партнерів, бізнес-асоціацій, недержавних організацій бізнесу, органів місцевого самоврядування, тобто об’єднання всіх гравців для досягнення цілей і реалізації спільної мети.

Повний текст за посиланням.

Відео дискусії:

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. За підтримки та інформаційного партнерства з провідним діловим онлайн-виданням Економічна правда.