Чи готова Україна до трудової міграції?

15 вересня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна провів дискусію на тему «Чи готова Україна до трудової міграції?».

У ній взяли участь адвокаційна експертка БФ «Право на захист» Юлія Черватюк; виконавча директорка «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко; модерував захід виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Основні тези

  • Україна має два паралельні аспекти – повернення українських мігрантів і залучення трудового населення з інших країн.
  • Україна не має міграційної привабливості порівняно з іншими державами. Міграційна політика до війни була формальною і не зацікавленою у поверненні громадян. З набуттям статусу кандидата в члени ЄС простежуються позитивні зміни. Верховна Рада прийняла законопроєкти № 5795 і № 6054, які знімають документальні барєри для іноземців.
  • З урахуванням ситуації в державі потрібно переглянути закон про трудову міграцію і ґрунтовно змінити Стратегію державної міграційної політики до 2025 року.
  • У Плані заходів післявоєнного відновлення та розвитку України є ціль щодо імміграційних процесів: оптимізація функцій органів державної влади в оформленні дозволів працевлаштування та проживання для трудових мігрантів.
  • Важливо збалансувати міграційну політику, віднайшовши рівновагу між безпекою, з одного боку, та економічним розвитком – з іншого.
  • Потрібно створити потужний і ефективний механізм координації, який би зміг об’єднати всі профільні відомства та органи влади, відповідальні за трудову міграцію, в один процес. Це має бути платформа, майданчик не лише для органів влади, а й для інших гравців, які зацікавлені та впливають на процеси трудової міграції, – діаспори, бізнесу, самих представників трудової міграції, щоб вони могли доносити свої питання і бути почутими.

Повний текст за посиланням.

Відео дискусії:

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. За підтримки та інформаційного партнерства з провідним діловим онлайн-виданням Економічна правда.