Анонс дискусії «Трудова міграція після війни: чи готові ми до нових тенденцій?»

Якою була та повинна стати міграційна політика української держави?

ООН звітує, що з початку війни Україну залишило близько 7 млн людей, а близько 4 млн українців зареєструвались для тимчасового проживання у країнах ЄС.  В умовах затяжних бойових дій багато хто починає нове життя закордоном і не планує швидкого повернення з міркувань безпеки.  Натомість, такі країни як росія та білорусія чимдалі, тим більше будуть занурюватись в економічні труднощі, а багато хто з громадян цих країн будуть шукати можливостей залишити свій депресивний регіон.  На період післявоєнної відбудови можливий дефіцит трудових ресурсів, що може утворити попит на робочу силу у тому числі і з території країни-агресора.  Навіть в умовах обмежених можливостей громадяни росії та білорусії через родинні зв’язки та особисті знайомі будуть інфільтруватись в Україну.  Чи готова Україна до такої тенденції? Якою повинна бути політика по відношенню до таких мігрантів? З яких інших країн ми можемо залучати трудові ресурси? Якою була та повинна стати міграційна політика української держави?

Будемо говорити про ці питання з учасниками дискусії 15 вересня о 12:00.

Спікери:

  • Ірина Сушко – виконавча директорка «Європа без бар’єрів»
  • Черватюк Юлія – адвокаційний експерт БФ “Право на Захист”

Модератор: Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна

Захід відбудеться у форматі вебінару (Zoom).Також вестиметься трансляція на сторінці «Ціна держави» у Facebook та YouTube.

Реєстрація за посиланням.

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. За підтримки та інформаційного партнерства з провідним діловим онлайн-виданням «Економічна правда»