Анонс дискусії «Що відбувається з Бюро економічної безпеки?»

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) створювали для того, щоб перезавантажити систему розслідування економічних злочинів.

Багато органів, які мали важелі впливу на підприємців, замінили одним органом, котрий, як планувалось, буде зосереджуватись на аналітичний діяльності, замість звичних репресивних методів.  БЕБ утворили у 2021-му році. Проте вже наприкінці 2022-го року було створено тимчасову-слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України посадовими особами Бюро економічної безпеки України. А вже 11 квітня 2023-го року голову БЕБ Вадима Мельника було звільнено з посади.

Що пішло не так з цією реформою? Які гарантії, що перезапуск БЕБ призведе до бажаних результатів? Чи достатньо буде якісної роботи БЕБ, щоб відносини між державою та платниками податків нормалізувались?

Про ці та інші питання будемо говорити з учасниками дискусії 20 квітня об 11:00.

Спікери:

  • Ярослав Железняк, народний депутат України
  • Андрій Саварець, експерт з правових питань CASE Україна

Модератор: Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна

Захід відбудеться у форматі вебінару (Zoom).Також вестиметься трансляція на сторінці «Ціна держави» у Facebook та YouTube.

Реєстрація за посиланням.

Організатор дискусії: Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна. За підтримки та інформаційного партнерства з провідним діловим онлайн-виданням «Економічна правда».

Цей захід представлений CASE Україна в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.