Чому монетизація більш економна?

Коли люди починають економити? Цікаві цифри зібрано у Кіровоградській області в опалювальний сезон 2017–2018 років. Виявляється, сім’я, яка отримує знижку на опалення (тобто користується житловою субсидією), споживає на третину більше природного газу, аніж сім’я, яка оплачує повну вартість опалення.

Зібрані дані свідчать про те, що в середньому субсидіант спалює за сезон 15.7 м3 природного газу в розрахунку на 1 м2 опалювальної площі житла. Тимчасом як звичайний споживач більш ощадливий і спалює лише 10 м3 природного газу на 1 м2 опалювальної площі житла.

Дані збрано у будинках, які опалюються газом і де можна індивідуально регулювати обсяги споживання (таких майже половина домогосподарств країни – LINK НА ПЕРШУ ІНФОГРАФІКУ). Якби минулого опалювального сезону субсидії видавали живими грошима, то такий субсидіант міг би зекономити собі до 2300 грн за сезон (середня площа квартири 57 м2).

Для будинків з централізованим опаленням ситуація трохи складніша, оскільки для економії потрібна самоорганізація співвласників. Проте якщо прагнення субсидіантів і звичайних споживачів збігаються, то спільна економія не є чимось фантастичним.