CASE Україна розповів про недовіру до фіскальних органів на комітетських слуханнях ВРУ
26 березня 2025 року відбулися слухання в Комітеті з питань економічного розвитку на тему: «Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу у 2025 році».
Виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук під час заходу нагадав, що результати опитування Світового банку були досить тихо оприлюднені податковою службою 31 грудня — просто розміщені на сайті. При цьому він охарактеризував дані як “розгромні” для якості податкової системи України.
Експерт також повідомив, що CASE Україна проводила паралельне опитування, що підтвердило проблеми з довірою до фіскальних органів. Він продемонстрував результати дослідження, які свідчать про вкрай низький рівень довіри бізнесу до податкової та митної служб.
Д.Боярчук зазначив, що Уряд, зокрема Міністерство фінансів — зобов’язався в меморандумі з МВФ та Національній стратегії доходів переглядати податкову та митну політику на основі результатів цього опитування. За його словами, вся концепція Національної стратегії доходів базується на довірі до фіскальних органів, якої фактично не існує.
Самі слухання об’єднали представників влади, бізнесу та експертної спільноти для обговорення нагальних питань розвитку малого та середнього підприємництва в Україні.
Від Верховної Ради України були присутні голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, секретар Комітету Ярослав Рущишин, заступник голови Комітету Дмитро Кисилевський, голова підкомітету Ігор Марчук, представниця Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Галина Васильченко. Також у заході взяли участь Андрій Телюпа, заступник Міністра економіки України, бізнес-омбудсмен України Роман Ващук, в.о. заступника Голови ДПС України Сергій Лисеюк та керівники провідних бізнес-асоціацій МСБ з різних регіонів України.
Модератором заходу виступив Олег Гетман — координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Учасники зустрічі досягли спільної думки щодо більшості обговорених питань та домовились про спільне напрацювання відповідних нормативно-правових актів. Комітетські слухання відбулися у форматі конструктивного діалогу, всі учасники мали можливість висловити свою думку та отримати відповіді від представників державної влади.
Докладніше про подію на сайті Української ради бізнесу