Aргументи на користь монетизації транспортних пільг

Уряд нарешті оприлюднив постанову про монетизацію пільг на транспорті. Постанова довгоочікувана. Чому? Збираємо аргументи на користь монетизації транспортних пільг.

Читати далі

Зворотна іпотека – фінансовий інструмент для літніх людей

Часто, бідкаючись скрутним матеріальним становищем, пенсіонери забувають про наявний у них актив, який може вирішити проблему відсутності грошей. На Заході отримати кошти від свого житла й надалі проживати в ньому можна за допомогою зворотної іпотеки.

Читати далі

Пенсія 500 Євро

Що для цього потрібно Україні?

Читати далі

Що таке «осучаснення» пенсії та з чим його їдять

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко доручив Мінсоцполітики і Пенсійному фонду в найкоротші терміни напрацювати механізм дійсно справедливого осучаснення пенсій і обрахувати конкретний ресурс, який потрібен, щоб провести таке осучаснення пенсій.

Читати далі

Місцеві системи розрахунків як інструмент соціально-економічного розвитку

Як між собою пов’язані місцеві гроші та децентралізація? Історія місцевих грошей сягає часів Стародавнього Єгипту, а особливої популярності вони набули після фінансової кризи 2008 року. Скорочення державних видатків на соціальні програми та проблеми з отриманням банківських кредитів спонукають до пошуку альтернативних ресурсів. В цьому напрямку місцевим адміністраціям та громадським активістам варто звернути увагу на місцеві системи розрахунків. Як показує історія, місцеві гроші є дуже корисним інструментом стимулювання розвитку та подолання бідності.

Читати далі

Податки на пенсії: як воно в інших країнах

Оподаткування пенсій викликає чимало нарікань в Україні. Чи існує така практика в інших країнах?

Читати далі

Рух за солідарність у Греції – «це абсолютно нова модель – і вона працює»

Як в умовах жорсткої бюджетної економії, кризи та безробіття громадяни можуть допомогти собі та іншим менш захищеним членам суспільства? Пропонуємо Вашій увазі переклад статті про досвід Греції, країни, зубожілої внаслідок рецесії та заходів економії. Англомовний оригінал був опублікований «Theguardian» під назвою «Greece’s solidarity movement: ‘it’s a whole new model – and it’s working’» 23 січня 2015 року. Автор: Jon Henley. Переклад: Валерія Котіль, волонтерка «Ціни держави».

Читати далі

Соціальні бонуси: як заробляти без грошей та без місцевої влади?

У попередній статті про соціальні бонуси ми писали про те, що значну частину соціальних послуг можна надавати без додаткових бюджетних витрат. У прикладах, які ми навели, місцева влада відігравала важливу роль в організації та втіленні проектів із соціальними бонусами. Постало питання, чи можна робити те ж саме без участі місцевої влади? Відповідь – так.

Читати далі

Соціальні бонуси: як профінансувати соціальні послуги без підвищення бюджетних витрат

Питання скорочення видатків викликає гостру дискусію. З одного боку, в бюджеті дійсно невистачає грошей. З іншого боку, скорочення витрат на соціальну сферу теж викликає незадоволення. Чи є альтернатива?

Читати далі

Допомога при народженні: навіть у Франції – це не для заможних

На соціальний захист витрачається десятки мільярдів гривень – одна з найбільших статей бюджетних витрат. В нашій країні сталося так, що чим заможніша людина, тим більше «соціального» захисту вона отримує від громади.

Читати далі

  •  


Розсилка: