Як воєнний стан вплине на бюджетну сферу?

За умов воєнного стану Державний бюджет переходить в ручний режим керування.

За всю історію незалежності в Україні ще не запроваджували воєнного стану, тому спрогнозувати його наслідки складно. «Ціна держави» з’ясувала, як воєнний стан може вплинути на Державний бюджет. В умовах воєнного стану бюджет втрачає свою значущість на користь швидких процедур і меншої кількості залучених до рішення сторін

Читати далі

Контрабандна схема «пошта», або «тєрпіли» за все заплатять

Рада ввела обмеження на поштові пересилки 100 євро. Цілили у новомодні контрабандні схеми, а влучили, як завжди, в звичайного споживача. Оголошена «велика перемога» у боротьбі із силами зла. «Ціна держави» детально розібралась з тим, що насправді відбулось з посилками.

Читати далі

Проект бюджету збалансований, але із "заначками"

Уряду вдалось уникнути радикальних змін при доопрацюванні проекту бюджету на 2019 рік. «Ціна держави» виокремила важливих 5 тез про зміни, які вніс уряд до проекту бюджету.

Читати далі

Регресивна ставка ЄСВ: чи підуть в «тінь» білі комірці?

Нижча ставка ЄСВ для вищої зарплати – новий план уряду для поповнення Пенсійного фонду на 10 млрд. грн. Замість зростання надходжень уряд може отримати втечу частини високооплачуваних працівників в «тінь».

Читати далі

Свободу платникам ПДФО! Або як збалансувати можливості для розвитку територіальних громад

Діючий механізм зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів поглиблює диференціацію територіальних громад. Чому так відбувається? В Україні доволі поширена ситуація, коли громадяни працюють на підприємствах та в установах, які знаходяться за межами територіальної громади, в якій вони проживають. В свою чергу один з основних бюджетоутворюючих податків (ПДФО) зараховується до того місцевого бюджету, де знаходиться юридична особа, в якій працює фізособа- платник. А громада, в якій мешкає платник ПДФО, фінансує послуги, який він споживає, проте не має додаткових податкових надходжень. Виникає дисбаланс на рівні місцевих бюджетів: податки сплачуються в одній громаді, а послуги надаються в іншій. «Ціна держави» пропонує змінити порядок зарахування ПДФО до місцевих бюджетів, та надати працівнику можливість обирати, в який бюджет сплачувати податок.

Читати далі

Як працює калькулятор «Рахунок від держави»

На сайті «Ціна держави» за допомогою додатку «Рахунок від держави» кожен може розрахувати, скільки податків щороку він або вона сплачує та як вони витрачаються. Для цього потрібно лише ввести розмір місячної зарплати та розмір місячних витрат на купівлю товарів та послуг у магазинах.

Читати далі

Дорогі акцизи: Україна vs ЄС

Акцизний податок на пальне в Україні є значно нижчим, ніж в країнах ЄС, однак його роль у наповненні бюджету відповідає середньоєвропейському показнику.

Читати далі

Виконання бюджету-2018 у вересні: доходи дещо пожвавились, але ризики зберігаються

За вересень 2018 року темпи росту доходів зведеного бюджету України дещо пожвавились. 2018 року вони були більшими на 18.7 % ніж рік тому (17.1% у серпні). Ці темпи наповнення перевищують річні очікувані урядом на 2018 на рік (+15.3% р/р). Всього ж у вересні до зведеного бюджету було зібрано 87.8 млрд грн., що на 13.8 млрд грн. більше ніж у вересні 2017 року.

Читати далі

Що отримають місцеві бюджети 2019 року?

Урядовці планують, що в 2019 році місцеві бюджети зароблятимуть більше, чому сприятиме низка запропонованих податкових новацій. Ріст власних надходжень місцевих бюджетів зросте на 15% (до 291 млрд грн). Місцевим громадам також варто очікувати незначної зміни в структурі трансфертів з центрального бюджету.

Читати далі

Особливості децентралізації: як держава допомагає «бідним» громадам за рахунок «багатих»

«Ціна держави» пояснює яким чином держава вирівнює фінансову спроможність «бідних» громад за рахунок «багатих» (в чому полягає суть реверсної та базової дотації, а також горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів), та якими будуть його особливості 2019 році.

Читати далі

  •  


Розсилка: