Манія ухиляння від сплати податків

Пропонуємо Вашій увазі переклад статті про схильність греків до ухиляння від сплати податків (дуже нагадує ситуацію в Україні) та її вплив на хід податкової реформи. Англомовний оригінал був опублікований в The New Yorker під назвою «Dodger Mania» 11 липня 2011 року. Автор статті: James Surowiecki; переклад: Лариса Саркісян (волонтер Ціни держави).

Читати далі

Платники податків та донори віддуваються за неплатоспроможні банки

Нацбанк оприлюднив перелік банків, яким він видавав кредити у 2014 році. Багато з них були визнані неплатоспроможними.

Читати далі

Перспективи податку на розкішні автомобілі

Новий податок на розкішні автомобілі буде стягуватися з власників автомобілів, об’єм двигуна яких дорівнює або перевищує 3,0 л. Щороку власники таких авто повинні будуть сплачувати 25 000 грн.

Читати далі

За 2014 рік борг України зріс вдвічі

Став відомий розмір боргу на кінець 2014 року.

Читати далі

10 цікавих фактів, які Ви не знали про податок на майно

Податок на майно має довгу та насичену історію.

Читати далі

Бюджетна підтримка ЄС в Україні

Пропонуємо Вашій увазі публікацію "Бюджетна підтримка ЄС в Україні", яка простою мовою роз'яснює сутність бюджетної підтримки. Нагадаємо, що влітку 2014 року ЄС виділив Україні 250 млн євро безповоротної допомоги в рамках Угоди з розбудови держави, загальна вартість якої становить 355 млн євро.

Читати далі

Додаток «Рахунок від держави»: як він працює (оновлено)

На сайті «Ціна держави» за допомогою додатку «Рахунок від держави» кожен може розрахувати, скільки податків щороку він або вона сплачує та як вони витрачаються. Для цього потрібно лише ввести розмір місячної зарплати та розмір місячних витрат на купівлю товарів та послуг у магазинах. Метою цього матеріалу є розказати, як саме працює цей додаток.

Читати далі

Пенсійна історія: як жили та живуть пенсіонери Світу

Сучасна історія організованої пенсійної системи з'явилася не так давно. Протягом останніх двох сторіч вона набула бурхливого розвитку. Перед пенсійними системами постали амбітні задачі охоплення населення та забезпечення гідного рівня життя. Проте у наші часи не всі країни мають всеохоплюючу пенсійну систему. Особливо це стосується країн Африки, Південної та Східної Азії, Латинської Америки. Часто пенсійні системи забезпечують пенсію на рівні прожиття. Більше того, навіть в розвинених країнах рівень державних пенсій не такий вже і великий. Тому значна кількість людей в Світі дбає про себе сама та розраховує переважно на себе, родину, та заощадження.

Читати далі

Якщо російська наука така неймовірна, чому ж вона не підкорила світ?

Пропонуємо Вашій увазі переклад статті про науку в Росії. Англомовний оригінал був опублікований в The Boston Globe під назвою «Russian science is amazing. So why hasn’t it taken over the world?» 4 січня 2015 року. Автор статті: Leon Neyfakh; переклад: Петро Боднар (волонтер Ціни держави).

Читати далі

Бюджет 2015 – «порожня» версія

29 грудня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про державний бюджет на 2015 рік». Запропонований кошторис визначає занадто амбітний план доходів (очікувався ріст більше ніж на 30%), окреслює дуже широкий фіскальний розрив (8.8% ВВП) та занадто сильно покладається на емісійну підтримку з боку Нацбанку (кошторис потребує емісію близько 200 млрд грн). Ухвалений бюджет погано узгоджується з економічними реаліями України і очевидно загрожує зривом переговорів із МВФ (Фонд наполягав на фіскальному дефіциті не більше 5.8% ВВП).

Читати далі

  •  


Розсилка: