У 2015 р. доходи зведеного бюджету збільшилися на 40.8%, видатки зросли на 29.9% рік до року. За результатами року дефіцит зведеного бюджету сягнув 1.6% ВВП.
У ІV кв. 2015 р. доходи зведеного бюджету збільшилися на 50.0%, видатки зросли на 55.0% рік до року. За результатами року дефіцит зведеного бюджету сягнув 1.6% ВВП.
Ми звикли чути «державні гроші» чи «державні доходи». Видається, що у держави є якісь свої власні ресурси, які вона і витрачає. Багато хто в Україні переконаний, що держава зі своїх «власних коштів» повинна, наприклад, надавати підтримку «вітчизняним виробникам» чи цілим галузям, створювати робочі місця та допомагати окремим громадянам коштами чи субсидіями, одним словом - «розвивати економіку країни». Однак «власних коштів» у держави майже не існує. Тоді звідки ж у неї гроші?
Про те, звідки держава бере гроші та ресурси для «допомог і підтримок», а також про темний бік субсидій на газ, запозичень та боротьби з безробіттям - читайте у нашій статті.
Прийнятий у ніч з 24-го на 25-те грудня кошторис країни на 2016 рік став складним рішенням. Фактично, приймали не тільки бюджет, а цілий комплексний пакет змін в податкове та бюджетне законодавство, що так чи інакше стосується кожного українця. Хоча під час ухвалення бюджету значна частина запропонованих урядом змін в напрямку реформ не була підтримана, перші кроки зроблено.
У ІІІ кварталі 2015 року доходи зведеного бюджету збільшилися на 55.4%, видатки зросли на 23.4% рік до року. За 9 місяців профіцит сягнув 32.5 млрд грн.
Вартість утримання держави зменшується… але не для всіх. Ми проаналізували, останні зміни компромісного варіанту податкової реформи від Міністерство фінансів України
У 2 кварталі 2015 року доходи зведеного бюджету збільшилися на 41.0%, видатки зросли на 20.1% рік до року. У результаті профіцит зведеного бюджету скоротився до 12.3 млрд грн на кінець червня.
І квартал 2015 року відзначився несподіваним покращенням ситуації у фіскальній сфері. Доходи збільшилися на 25,0%, а профіцит сягнув 3,9% ВВП.
Минулого року Україна зіткнулася зі значними труднощами в сфері бюджету. Революція, а потім окупація частини території спровокували, з одного боку, зростання видатків через девальвацію та військові витрати, а з іншого – стагнацію бюджетних доходів через економічну кризу. В результаті, державний борг сягнув критичного рівня. Що означає все це для звичайного громадянина? Саме цьому питанню і присвячений даний звіт.
Бюджет на 2014 рік був недовиконаний і за доходами, і за видатками. Це не стало уроком для влади: прийнятий бюджет на 2015 рік теж є нереалістичним.